10 عادت روزمره که زندگی شما را خراب می کند - فروشگاه اینترنتی گوچک

0

10 عادت روزمره که زندگی شما را خراب می کند

10 عادت روزمره که زندگی شما را خراب می کند

عادات روزانه شما تصمیمات کوچکی هستند که مجموع زندگی شما را تشکیل می دهند. اگر تعداد زیادی از این عادات ناسالم را به سبک زندگی خود اضافه کنید، به مرور زمان اضافه می شوند و به جای اینکه به شما کمک کنند به رشد شما کمک کنند، می توانند برای زندگی شما مخرب باشند. با این حال، بسیاری از ما این عادات سمی را اتخاذ می‌کنیم و نمی‌دانیم که این عادت‌ها کیفیت زندگی ما را کاهش می‌دهند. در اینجا مهمترین عادات روزمره است که ممکن است شما را تحت تأثیر قرار دهد و مانع از دستیابی به پتانسیل هایتان شود.


1. به طور مداوم در تلفن خود بودن

ما متوجه شدیم – سال 2021 است و همه همیشه در تلفن های خود هستند. اما کنترل زمان صفحه نمایش کلید شادی شماست. با اعلان‌ها و به‌روزرسانی‌های جدید در مورد زندگی افراد، اطلاعات بیش از حد بارگیری می‌شود. این می تواند زندگی خود را سخت کند و روی زمان حال تمرکز کنید. اگر می خواهید دائماً آن صفحه روشن را چک کنید، به جای آن بیرون قدم بزنید یا با شریک زندگی خود قهوه بنوشید. اتصال در زمان واقعی!


2.تمام روز تلویزیون تماشا کنید

پخش برنامه مورد علاقه خود در Netflix هرگز آسان تر نبوده است. اما شاید سعی کنید آن جلسه تماشا را به یک یا دو ساعت محدود کنید تا کل روز خود را از دست ندهید. رفتن به سوراخ کلیک یوتیوب یا تماشای یک فصل کامل در یک روز می تواند زمان را به روشی نادرست از بین ببرد.


3. تمرکز بر دیگران بیش از خود

حل کردن مشکلات دیگران و تمرکز بر زندگی آنها به جای زندگی ما می تواند وسوسه انگیز باشد. رسانه های اجتماعی آن را وسوسه انگیزتر می کند. این چیزها ممکن است سرگرم کننده باشند و به شما امکان مقایسه با زندگی خود را بدهند، اما به شما کمک نمی کنند تا کنترل روایت خود را در دست بگیرید. تمرکز بر درام دیگران سمی است و به شما کمک نمی کند که برای حل مسائل خود به جلو بروید.


4. وسواس بیش از حد بدن

رژیم گرفتن مداوم و رفتن به باشگاه چیزی است که جامعه ما را به انجام آن تشویق می کند، اما می تواند واقعاً برای سلامت روان ما مضر باشد. حتی اگر در نهایت سایز کمر یا ران خود را به جایی که می خواهید کاهش دهید، کالری شماری مداوم و نگرانی در مورد اینکه دیگران چگونه شما را ببینند باعث اضطراب غذایی و اضطراب اجتماعی می شود. دفعه بعد که با دوستان بیرون رفتید، آن مک و پنیر را بخورید و در مورد آن احساس گناه نکنید!


5. بیش از حد نشستن

چه همیشه رانندگی کنید یا در مشاغل اداری کار کنید، نشستن زیاد می تواند شما را بکشد! تنها 20 درصد از آمریکایی ها به اندازه کافی ورزش می کنند تا سالم تلقی شوند. وقتی قدم هایتان را پایین نمی آورید و تمام روز را نمی نشینید، درد زانو و کمر فقط ایجاد نمی شود – خطر ابتلا به زوال عقل، دیابت، چاقی و بیماری قلبی را افزایش می دهید.


6. انزوا
ارتباط اجتماعی کلید زندگی طولانی است، اما می تواند به نوعی سخت باشد زیرا در زمان های بی سابقه و یک بیماری همه گیر زندگی می کنیم. اما یک بیماری همه گیر دیگر در حال وقوع است که مسری است – تنهایی. احساس تنهایی بیش از حد می تواند باعث واکنش استرس و التهاب شود. به نوبه خود، این تأثیرات ضعیفی بر ذهن، قلب و توانایی های ایمنی ما داشت. افراد تنها در معرض خطر بیشتری برای ابتلا به بیماری هستند، بنابراین به یاد داشته باشید که هر روز با FaceTime تماس بگیرید.


۷- کم خوابی

این می تواند وسوسه انگیز باشد که تا دیر وقت با تلفن خود بیدار بمانیم، یا خیلی زود بیدار شویم تا کارمان انجام شود. اما بیش از حد این بی خوابی، زمانی که حل نشود، می تواند خطر ابتلا به بیماری قلبی، سرطان و سایر بیماری های وخیم را افزایش دهد. بدون خواب به این معنی است که مغز، قلب و سیستم ایمنی شما قادر به حفظ کافی خود نیستند. این خواب را بین 7 تا 9 ساعت در شب حفظ کنید تا سالم بمانید.


8. انتقاد از خود

هر بار که خود را پایین می‌آورید، نقص‌هایی در خود می‌بینید، یا پس از مرتکب اشتباهی بیش از حد به خود سخت می‌گیرید، سلامت روان شما دچار مشکل می‌شود. در سوی دیگر این طیف، شفقت به خود با سلامت روانی مطلوب مرتبط است. تغییر این دیدگاه را در نظر بگیرید و نه فقط با دیگران، بلکه با خودتان مهربان باشید.


9. خوردن هنگام بی حوصلگی

همه ما در یک مقطع زمانی در این مورد مقصر بوده ایم. خوردن یک وعده اضافی یا میان وعده زمانی که واقعاً به آن نیاز ندارید، هم به عنوان غذا خوردن احساسی و هم به عنوان غذا خوردن در شب شناخته می شود. انجام این کار در دراز مدت به معنای افزایش خطر چاقی، سرطان، بیماری قلبی، فشار خون بالا و حتی آپنه خواب است.


10. گوش دادن به موسیقی با صدای زیاد

ما به عنوان انسان دوست داریم موسیقی خود را به صدا در بیاوریم – برای ما معمول است که بخواهیم صدا را تا 100 صدا کنیم. با این حال، اگر این کار را همیشه انجام دهید (مخصوصاً با حذف نویز روی هدفون گوش) می تواند به شنوایی شما آسیب برساند و در افراد مسن، این از دست دادن شنوایی نیز با مشکلات مغزی مانند آلزایمر ارتباط دارد.

تمامی حقوق متعلق به فروشگاه اینترنتی گوچک می باشد و کپی برداری مطلقا با ذکر منبع آزاد می باشد
طراحی ، سئو و توسعه سایت توسط رسین وب

جستجوی محصول

نام یا مدل یا نوع محصول مورد خود را بنویسید و دکم جستجو را بزنید